Jak dobrać odpowiedni ASUS FA180PM111 N180W-02 ADP-180MB F zasilacz do laptopa? Asus G750JW G750JX G750JZ 180W 9.23A 19.5V
Jak dobrać odpowiedni ASUS FA180PM111 zasilacz do laptopa?
Posiadamy laptopa ASUS, ale niestety oryginalna ładowarka przestała działać. Odczytujemy z ASUS FA180PM111 zasilacza oznaczenie modelu FA180PM111, niestety nic nam to nie mówi. Przechodzimy do sprawdzania parametrów. Dzięki danym OUTPUT (z oryginalnego zasilacza) lub INPUT (z tabliczki znamionowej znajdującej się na spodzie komputera) dowiadujemy się, iż będziemy potrzebować ASUS FA180PM111 zasilacza o napięciu 19 V oraz natężeniu 3.15 A (pamiętamy, że natężenie może być większe).
Ustaliliśmy parametry – pora przejść do wyboru wtyku ASUS FA180PM111 zasilacza. W przypadku ASUS wybór jest dość łatwy – posiadają one jedną końcówkę o średnicy 5.5 mm – 3.0 mm (z wyjątkiem ultrabooków, które mogą mieć mniejszą średnicę). Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni, wtedy najlepiej zmierzyć średnicę wewnętrzną i zewnętrzną za pomocą suwmiarki.
Mamy wszystkie potrzebne informacje, przechodzimy do szukania. W wyszukiwarce np. na lap-baterie.pl wpisujemy markę ASUS FA180PM111 zasilacza oraz parametry, np. ASUS 19V 3.15A 5.5 mm – 3.0 mm i voilà – mamy interesujący nas produkt!